W jaki sposób się można pozbyć kun z domu

W wielu jednorodzinnych domach często mogą się pojawić jacyś nieproszeni goście. Niektórzy naprawdę będą uciążliwi, i mogą spowodować różnego rodzaju szkody. jeden z najczęściej spotykanych to właśnie domowa kuna, która lubi budować swoje gniazda na poddaszach albo strychach. Niejednej osobie kojarzy się ona z sympatycznym, miłym zwierzakiem. A w rzeczywistości jest to bardzo sprytny drapieżnik, którego obecność może właściciela budynku narazić na szereg szkód.

Kuna na strychu mocno zniszczyć na przykład może ocieplenie oraz izolację, a naprawa tego niejednokrotnie wiąże się z wysokimi kosztami i koniecznością wykonania poważnych robót. Na kuny narzekają także właściciele aut, bowiem często przegryzają one kable w pojazdach. Dlatego też jeżeli ktoś dostrzeże jakąś obecność tych drapieżników, to powinien zająć się ich skutecznym odstraszaniem.

Sposobów i pomysłów na to, jak pozbyć się kuny z poddasza jest wiele, lecz zdecydowana ich większość nie zdaje jednak egzaminu. To na przykład dotyczy hałasowania czy sypania jakimiś pachnącymi substancjami, kuny niezwykle szybko się do tego przyzwyczajają. Jako skuteczny sposób można jednak polecić odstraszacz na kuny. Składa się on z cienkich kabli, jakie są dokładnie rozciągnięte dookoła budynku. Przez te kable puszczany jest prąd o niedużym natężeniu, który nie spowoduje żadnej krzywdy u zwierząt. Jest on jednak tak mało przyjemny, że po kilku próbach wejścia do środka kuny z reguły sobie dają spokój i szukają innego miejsca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY