Dom

Zakup dobrego stołu do jadalni – na co zwracać uwagę

Wybór najlepiej pasującego stołu do jadalni albo salonu uzależniony jest od paru rzeczy. Przede wszystkim duże znaczenie będzie miała ilość powierzchni w pomieszczeniu, gdyż to bezpośrednio wpływa na rozmiary blatu. Trzeba zapewnić bowiem co najmniej 60 cm przestrzeni na wysuwanie krzeseł, ale też i około 40 cm blatu, tak żeby zmieścił się na nim wygodnie komplet naczyń.

Oczywiście jeżeli ktoś będzie dysponował naprawdę niewielka kuchnią to może nie trzymać się tych wytycznych, lecz o wygodzie i komforcie raczej wtedy nie będzie mowy. Następną ważną sprawą jest kształt stołu. Największą popularnością cieszą się obecnie klasyczne prostokąty, lecz wielu klientów decyduje się też na nowoczesny stół okrągły rozkładany.

Okrągłe stoły mają tę zaletę, że dużo korzystniej wizualnie wyglądają w mniejszych wnętrzach, a jednocześnie dają dużo wygody i funkcjonalności. Z pewnością warto też zastanowić się nad funkcją rozsuwania czy rozkładania. Taki okrągły stół rozkładany w wersji złożonej będzie zajmował niewiele miejsca, a jeżeli pojawi się potrzeba, to błyskawicznie można będzie go wydłużyć. Jeśli chodzi o użyte materiały, to różne możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Uniwersalne i ponadczasowe jest drewno, nie tylko bardzo ładnie ono wygląda, lecz również zapewnia wysoką trwałość. Do bardziej nowoczesnych wnętrz wybrać też można któryś z modeli wykonanych ze szkła, z metalowymi nogami. Bardzo ciekawie i oryginalnie także się prezentują stoły wykonane z drewna oraz żywicy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY