Płytki łazienkowe – jakie najlepiej wybrać do swojej łazienki

Osoby które planują kompleksowy remont swojej łazienki stają często przed wybraniem odpowiednich płytek. Ich wybór jest bowiem w sklepach tak duży, że niekiedy jest się zwyczajnie trudno zdecydować, tak dużo różnych wzorów będzie się podobać. A rozmaitych możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, bo krajowi producenci mają szeroką propozycję swoich produktów, a w dużej części sklepów można też kupić niezwykle ciekawe i oryginalne włoskie płytki.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim dla wszystkich kupujących ważny będzie wzór i kolorystyka, jakie należy dopasować do wielkości pomieszczenia. W przypadku dużych łazienek nie ma dużego znaczenia, czy ułożona na ścianach glazura będzie w jasnej czy ciemnej kolorystyce, ponieważ każda z nich będzie ładnie wyglądać. W mniejszych łazienkach na pewno lepiej postawić na jasne barwy – ciemne plytki ceramiczne pomniejszą bowiem optycznie przestrzeń. To samo się tyczy rozmiarów płytek.

Obecnie klienci coraz częściej decydują się na naprawdę duże płytki, ale one także w małych łazienkach raczej się nie sprawdzają. To, o czym wielu ludzi nie pamięta przy zakupie, to techniczne parametry, a te również mają duże znaczenie. Zwłaszcza jest to ważne w przypadku płytek na podłogę, które powinny być jak najodporniejsze na mechaniczne uszkodzenia, a poza tym mieć wysoki stopień antypoślizgowości. Jeśli kupowane są mozaiki gresowe, to te ostatnie cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY