Narożniki wypoczynkowe Twoją strefą relaksu

Aranżowana w domowym salonie lub w pokoju gościnnym strefa relaksu powinna spełniać określone kryteria. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym każdego dnia będziemy spędzali sporo czasu podczas codziennego odpoczynku lub wspólnych chwil z najbliższymi. Domowy salon, w tym również kącik wypoczynkowy, to również częste miejsca naszych spotkań ze znajomymi lub rodziną w trakcie odwiedzin. To sprawia, że wybrane wyposażenie do tej strefy powinno być przede wszystkim praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu, nawet przez kilka godzin dziennie.

Bardzo popularnym wyborem do salonowych stref relaksu są narożniki. Meble te łączą ze sobą funkcję praktyczności oraz wygody, a dodatkowo są również bardzo wdzięczne aranżacyjnie. Zaletą narożników są przede wszystkim ich rozmiary i ustawność. Na dużych meblach swobodnie usiądzie nawet kilka osób, a narożnik może być bezpośrednio dostawiony do ściany, rogu dwóch ścian lub też w opcji wolnostojącej jako mebel wyspowy. W każdym z tych wariantów nada określonego charakteru wnętrzu, a ustawienie mebla to bardzo indywidualna kwestia, która zależy od naszych preferencji i możliwości przestrzennych.

Jak wybrać odpowiedni narożnik do domu?

Zanim zdecydujemy się na zakup narożnika do naszego domu, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim określmy styl naszego salonu, jeżeli dopiero go projektujemy lub dobierzmy mebel w taki sposób, żeby bez trudu stał się integralną częścią już istniejącej aranżacji. Dokładne pomiary salonu lub pokoju gościnnego oraz jego wizualizacja, pozwolą dobrać parametry techniczne, w tym przede wszystkim rozmiary mebla, do naszych potrzeb. Salon z narożnikiem wciąż powinien pozostawać przestronny i funkcjonalny.

W trakcie wybierania narożnika powinniśmy zwracać również uwagę na jego wygodę. Odpowiednio głębokie siedzisko, oparcie oraz podłokietniki to elementy, które znacznie wpływają na komfort codziennego użytkowania mebla. Cechy te, na przykład twardość siedziska, powinniśmy dobrać bezpośrednio do naszych potrzeb, ponieważ to my będziemy głównymi użytkownikami mebla. Wartością dodaną w przypadku narożników będą funkcja spania oraz pojemnik na pościel, dzięki którym zyskacie dodatkowe miejsca noclegowe i schowek w swojej aranżacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY