Dom

Na co zwracać uwagę przy wyborze okien do mieszkania

Jeżeli ktoś stoi przed potrzebą zmienienia okien w mieszkaniu, to powinien zastanowić się dobrze nad tym, jakie wybrać. Na rynku jest bowiem dużo różnych modeli, różniących się ceną i parametrami, i warto taki zakup naprawdę dobrze przemyśleć. Przede wszystkim będzie do sprawdzenia główny parametr, jakim jest współczynnik przenikalności cieplnej. Im ma on niższą wartość, tym konkretne będzie bardziej szczelne, a co za tym idzie będzie potrzebna mniejsza ilość energii do ogrzania.

W skali wielu lat przełoży się to na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie, dlatego też faktycznie warto trochę dołożyć i wybrać model zapewniający dużą szczelność. Jeżeli ktoś ma mieszkanie w jakimś ruchliwym miejscu, to powinien też sprawdzić dźwiękoszczelność, przyda się to jeżeli faktycznie będzie chciał mieć w środku cicho. Następną ważną rzeczą jest rodzaj materiału, z którego wykonane zostały okna. Całkiem niedawno jeszcze największą popularnością się cieszyły okna zrobione z PCV, doceniane z uwagi na dużą wytrzymałość przy równocześnie atrakcyjnej cenie.

Ostatnio do łask z powrotem wracają modele zrobione z drewna, oraz ostatnia nowość czyli okna drewniano-aluminiowe. Do przeglądnięcia będą też rozmaite nowinki technologiczne, jakie okna z drewna producent daje do swoich wyrobów. Z reguły wiązać się to będzie z jakąś dopłatą, ale przecież okna kupuje się na długie lata. Dlatego faktycznie taką decyzję należy dobrze przemyśleć, żeby nie żałować potem nieodpowiedniego wyboru.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY