Klapy rewizyjne – w jaki sposób się je wykorzystuje

W każdym budynku rozmieszczonych jest wiele instalacji, do których będzie wymagany regularny dostęp. Przykładowo w przypadku wodnej instalacji czy CO niejednokrotnie będzie potrzebna możliwość odczytania liczników albo zakręcenia zaworów. Z reguły miejsca takie widoczne w pomieszczeniu nie są, tylko w zasłania się je w jakiś sposób. Idealnie sprawdzają się w tej roli najróżniejsze rewizyjne klapy, jakie oferowane są w wielu różnych kształtach i wielkościach.

Najczęściej taka Klapa rewizyjna jest złożona z dwóch głównych elementów, to znaczy obudowy i drzwiczek. Obudowy klap rewizyjnych produkowane są najczęściej z blach stalowych, aluminium albo tworzywa sztucznego. Stal posiada dużą sztywność i wytrzymałość, ale jeśli taki element miałby być montowany w jakimś wilgotnym pomieszczeniu, to zadbać trzeba o jego odpowiednią ochronę przed rdzą.

W niektórych przypadkach będzie niezbędne zastosowanie klap zrobionych z kwasoodpornej stali, dzięki czemu będą one w stanie wytrzymać warunki panujące w danym miejscu. Następnym ważnym parametrem jest ogniowa odporność. Jeżeli coś takiego będzie potrzebne to można wybrać modele spełniające normy w tym zakresie. Ze względu na bardzo różnorodne zastosowanie klapy ei60 dostępne są w wielu różnych rozmiarach, w niektórych firmach zamówić je można według własnej specyfikacji. Drzwi najczęściej malowane są na jeden z wybranych kolorów z palety RAL, lecz można je też pomalować dowolną inną farbą albo przykleić na nie płytki lub tapetę.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY