Dom

Jak można najszybciej zrobić kurs kierownika wycieczki czy kolonii

Wyjazdy kolonijne z dziećmi czy różnego rodzaju wycieczki cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Każda taka wycieczka czy wyjazd będą wymagać opieki wykwalifikowanych opiekunów, jak również zaplanowania w odpowiedni sposób. Nie mogą zajmować się tym jakieś przypadkowe osoby, jeżeli nawet będzie im się wydawać że dadzą sobie radę. Między innymi z tego powodu, że zabraniają tego obowiązujące przepisy, a po drugie ze względów bezpieczeństwa. Jeśli jakiemuś uczestnikowi coś by się stało, to opiekunowie nie posiadający odpowiednich uprawnień miałyby poważne problemy, dlatego nie warto lekceważyć sobie tego.

Zwłaszcza że takie kursy na kierowników kolonii są dość łatwe i szybkie do zrobienia, ich koszt także nie jest jakiś bardzo wysoki. Na przykład kursy na kierowników wypoczynku w zależności od szkoły przeciętnie trwa mniej więcej dziesięć godzin, z których sześć to teoretyczne zajęcia, a pozostałe cztery praktyczne. Teorię bez problemów można załatwić nawet przez jeden dzień, bez potrzeby przesiadywania na sali lekcyjnej.

Kolejny dzień przeznaczony będzie na praktykę, i jeżeli ktoś rzeczywiście się zmotywuje, to po dwóch dniach będzie miał wydany certyfikat. Co ważne, każdy tego typu kurs na kierownika wycieczek jest przeprowadzany zgodnie z aktualnymi przepisami, a otrzymane certyfikaty są ważne później bezterminowo, i akceptowane zarówno w Polsce jak i w unijnych krajach. Dodatkowo wszyscy zdający otrzymują dokumenty także po angielsku, dzięki czemu nie będą musieli ich już tłumaczyć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY