Integracja sensoryczna – czym jest i gdzie się ją wykorzystuje

Zaburzenia rozwojowe we współczesnych czasach dotykają coraz większej liczby dzieci w różnym wieku. Sporo z nich zmaga się z trudną nauką, problemami z zachowaniem koncentracji czy koordynacją ruchową. Istnieją jednak na szczęście sprawdzone sposoby wspierania rozwoju, jakie mogą znacząco pomóc w funkcjonowaniu na co dzień. Te trudności są często wynikiem zaburzeń naturalnych procesów zachodzących w mózgu, które odpowiadają za prawidłowe przetwarzanie i organizowanie informacji które otrzymują wszystkie zmysły. Gdy te procesy nie działają prawidłowo, mogą pojawić się różne trudności – od problemów z równowagą po nadwrażliwość na bodźce.

W takim przypadku pomocna może okazać się Terapia SI śląskie, jaka wesprze rozwój dzieci poprzez odpowiednio dobrane zabawy i ćwiczenia. Na zajęciach wykorzystywane są dedykowane urządzenia, takie jak platformy, huśtawki czy odpowiednio zaprojektowane tunele, które mocno pomagają w stymulacji nerwowego układu. Integracja sensoryczna śląsk szczególnie dobrze się sprawdza u dzieci z zaburzeniami autyzmem, dyspraksją czy ADHD, ale może być pomocna również w przypadku mniejszych problemów w rozwoju.

Zajęcia prowadzi się w formie zabaw, co powoduje, że dzieci chętnie w nich uczestniczą, a jednocześnie ich mózgi się uczą prawidłowo przetwarzać bodźce płynące z otoczenia. Terapeuci którzy się zajmują taką terapią pracują nie tylko w wyspecjalizowanych ośrodkach, ale także w przedszkolach, szkołach i różnego rodzaju poradniach, przez co ta forma pomocy zaczyna być coraz dostępniejsza.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY