Dlaczego warto dokładnie sprawdzić mieszkanie odbierane od dewelopera

Odebranie zestawu kluczy do swojego wymarzonego domu czy mieszkania jest dla wielu właścicieli sporym wydarzeniem. Tak dużym, że podczas odbioru mogą oni nie zwrócić swojej uwagi na sporo większych i mniejszych niedociągnięć, jakie z reguły się pojawią. A to zakończyć się może sytuacją, że jeżeli znalezione rzeczy będą zgłaszane do poprawy w późniejszym terminie, to deweloper na przykład może się starać wszystko przeciągać, lub też po prostu się będzie migał od przeprowadzenia naprawy.

Z tego też powodu najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne sprawdzenie wszystkiego zanim się podpisze protokół odbioru, co pozwoli potem uniknąć licznych sporów i nieporozumień. Jest tylko jeden kłopot w tym wszystkim, a mianowicie taki, że wiele osób nie ma odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, żeby wyłapać wszystkie takie rzeczy.

Z tego też powodu w takich sytuacjach bardzo dobrym wyjściem będzie odbiór domu od dewelopera poznań wykonany przez jakiegoś fachowca, który się będzie dobrze na tym znał. Tego typu osoba nie tylko powinna posiadać doświadczenie techniczne i budowlane, lecz również wiedzieć, na jakie rzeczy zwrócić swoją uwagę. Również jeżeli będzie chodziło o dokumenty, bo na przykład wszystkie oddawane obecnie do użytku obiekty powinny posiadać świadectwo energetyczne poznań, i akurat tę kwestię należy sprawdzić dokładnie. Czas takiej inspekcji nie powinien przeważnie wynieść więcej niż dwie godziny, a po niej zostanie przygotowany dokładny raport. Zgodnie z obowiązującymi przepisami po stronie dewelopera będzie leżało usunięcie tych niedociągnięć w terminie jednego miesiąca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY