Czy wolno uzyskać alimenty na rzecz jednego z współmałżonków?

Istnienie nie jest jak bułka z masłem – ani tak rozkoszne, ani tak proste oraz łatwe w trawieniu, jakkolwiek nie ma co popadać w skrajności, bo każdy problem ma własne rozwiązanie, przy czym tym prościej kwestię zakończyć, im lepszymi rozporządzamy środkami, oraz narzędziami. W zagadnieniach prawnych, gdy nic nie jest takie jak być powinno i brak już nam pomysłów, nie ma co zwlekać, tylko udać się do mecenasa.

Pewno znajdą się osoby, jakie krzywią się na słowo adwokat i temu pokrewne, kojarząc te profesje z drożyzną oraz darmozjadami, jakkolwiek to jedynie nieliczne głosy. Wszak mecenas jest po to, by dogadzać nam prawną pomocą, a używając łatwiejszego sformułowania – czynić to, o czym my mamy niewielkie pojęcie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii alimentów, czy spadku, wystarczy skorzystać z alimenty prawnik Łomianki. I to już pierwsza zaleta, a następne są nie mniej atrakcyjne. Po pierwsze, oszczędzamy czas oraz energię, którą najczęściej tracimy na zdzieranie butów w urzędach, gdzie od nieprzystępnych urzędników słyszymy bezustannie „źle” bądź też „nie” lub też na pisanie często odrzucanych pism, zazwyczaj z przyczyny nieumiejętnej argumentacji lub ewentualnie braku paru zawijasów czy kropek. A adwokat zdaje sobie sprawę z tego z czym iść do urzędów, sądów czy służb porządkowych.

Po drugie oraz ostatnie, bo znacznie więcej nie wypada – z adwokatem mamy pokaźniejsze szanse w starciu z twardym prawem. Radca prawny, w opinii większości, to ten sam fach, co mecenas. Czyli rozróżnienie jest sztuczne, chociaż do niedawna istniała zasadnicza różnica – a więc radca, pracujący dla jakiejś korporacji, mógł być jej obrońcą, jednak nie w wypadku spraw np. karnych. Z kolei mecenas mógł, jakkolwiek pod warunkiem, że nie pozostawał w stosunku pracy z reprezentowanym klientem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY