Co to jest i kto musi posiadać energetyczne świadectwo

Jeżeli ktoś chciałby obecnie sprzedać dom czy mieszkanie, które pochodzą sprzed 2009 roku, to pamiętać musi o tym, żeby spełnić jedną ważną formalność. Chodzi mianowicie o świadectwo energetyczne, jakie jest konieczne w przypadku takiej transakcji. Za niewywiązanie się z tego będą grozić dość poważne konsekwencje finansowe, z tego też powodu nie należy zapominać o nim. Zresztą dotyczy to nie tylko sprzedaży, ale też i zwykłego wynajmu, przy nim również wspomniany dokument będzie potrzebny.

Same koszty zrobienia świadectwa energetycznego nie są wysokie, ewentualne kary będą znacznie wyższe. Jeśli do ocenienia jest nieduże mieszkanie czy dom, to bez żadnego problemu nowino się udać zamknąć w kwocie kilkuset złotych. Posiadacze nieco większych nieruchomości też trochę więcej zapłacą, ale dla prywatnej osoby nie powinno to przekroczyć tysiąca. Nie powinno być też żadnego problemu z wyszukaniem specjalisty czy też firmy, która to wykona.

Po podaniu w wyszukiwarce słów audyty energetyczne Wrocław dostanie się listę adresów, wystarczy jakiś wybrać, zatelefonować i umówić się wszystkie prace. Z pewnością będzie trzeba podesłać wymagane dokumenty i fotografie budynku, lecz to wszystko powie już osoba zajmująca się świadectwem. Taki dokument dostać można w formie papierowej i elektronicznej, obie są uznawane przez instytucje i urzędy. Jeżeli w budynku nie będzie żadnych modyfikacji, to certyfikat będzie ważny przez 10 lat. Ale jeżeli wykonane zostaną jakieś duże przeróbki, to trzeba go będzie powtórzyć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY