Bramy przemysłowe – jakie są często używane ich rodzaje

Dużo firm korzysta z różnego rodzaju hal czy magazynów, niektóre z nich mają szerokie i wysokie drzwi, przez które może wjechać nawet duży samochód. Żeby to miejsce zabezpieczyć jedna odpowiednio przed wchodzeniem przypadkowych osób oraz czynnikami zewnętrznymi, to przeważnie stosuje się różnego rodzaju bramy przemysłowe Bydgoszcz. Bramy takie są dostępne w dużej ilości wersji, w zależności jakie ma być ich przeznaczenie i gdzie mają być instalowane. Po pierwsze powinny się one cechować dużą solidnością i wytrzymałością.

Głównie z tej przyczyny, że niejednokrotnie będą to duże elementy, o powierzchni sięgającej nawet powyżej dziesięciu metrów kwadratowych. To znaczenie ma też na aspekt, na który dużo osób zupełnie nie zwraca swojej uwagi, to znaczy na wiejący wiatr. Na tak duże powierzchnie przy silnych podmuchach działać będą rzeczywiście spore siły, dlatego też zarówno konstrukcja samych skrzydeł jak również ramy i zawiasów musi dać sobie radę. To w dużym stopniu zależne będzie od rodzaju materiału, jaki zostanie wykorzystany produkcji.

Najczęściej stosowana jest obecnie stal, zarówno z powodów ekonomicznych jak i praktycznych. Konstrukcje z niej wykonane są wytrzymałe i solidne, a po pomalowaniu w odpowiedni sposób także odporne na korozję. Lecz wadą stali jest niezbyt mała waga, tak więc jeśli ta rzecz jest istotna, to można wybrać sporo lżejsze aluminium. Oprócz niższej wagi zapewnia ono bardzo podobne wytrzymałościowe parametry co stal, ale w jego przypadku liczyć się należy z wyższymi kosztami.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY