Wycena nieruchomości i maszyn – jakie dokumenty są potrzebne

Najróżniejsze kredyty i pożyczki często są brane pod jakiś zastaw. Przy firmach na przykład to mogą być maszyny czy nieruchomości, lecz aby mogły one faktycznie być zabezpieczeniem, to będzie potrzebne wykonanie ich wyceny. Taka wycena pozwoli określić ich wartość, gdyż jest to niezbędne do tego, żeby banki mogły przedstawić warunki udzielenia kredytu.

Wycena taka nie może być jednak przygotowana przez kogoś przypadkowego, a musi się nią zająć rzeczoznawca Poznań, posiadający odpowiednie uprawnienia do tego. Takiego rzeczoznawcę można na przykład znaleźć po podaniu w wyszukiwarce hasła wycena nieruchomości Tarnowo Podgórne i przeglądnięciu otrzymanych wyników. Najczęściej wycena rozpoczyna się od przeprowadzenia oględzin, w czasie jakich zostanie sprawdzony dokładny stan urządzenia czy obiektu.

Niezbędne będzie też przygotowanie dokumentów, które się będą różnić zależnie od tego, co jest wyceniane. W przypadku urządzeń między innymi będzie niezbędna faktura zakupu, dokumentacja rozruchowa czy specyfikacja techniczna. W niejednym przypadku konieczne też będzie przedstawienie deklaracji zgodności oraz książki serwisowej. W przypadku nieruchomości podstawowymi dokumentami są odpis z księgi wieczystej oraz wypis z rejestru gruntów. Rzeczoznawcy przeważnie oczekiwać też będą kilku wyrysów z map oraz dokumentacji technicznej sprawdzanego budynku. W przypadku nietypowej nieruchomości być może potrzebne też będą inne dokumenty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY