Systemy odpylania usprawniające sporo czynności produkcyjnych

Wdrożenie doskonale opracowanej technologii odpylania przez firmę Nestro to następny dowód na to, że firma ta świetnie rozeznana jest w innowacyjnych rozwiązaniach służących ochronie przyrody i dbaniu o zdrowie pracowników w wyznaczonym zakładzie. Prawidłowe odpylanie ma szczególne znaczenie tam, gdzie korzysta się z urządzeń stolarskich oraz w centrach obróbki. Pozwala to zredukować koszt eksploatacji maszyn zajmujących się obróbką drewna.

Nowoczesne instalacje odpylania, przystosowane do trybu pracy w konkretnym zakładzie zastępują ręczne usunięcie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, dzięki czemu będzie ona funkcjonowała bardzo dobrze. Rozwiązania przedsiębiorstwa z tego zakresu dedykowane są dla małych, jak i dla średnich przedsiębiorstw.

W mniejszych firmach mogą zostać zastosowane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem stanowią urządzenie odpylające. Można je stosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączyć do jednej lub do dwóch maszyn. To doskonałe rozwiązanie dla zakładów, w jakich nie ma zbyt wiele urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich rozmiarów wentylator ssący. Zwarta budowa i mobilność pozwolą na wykorzystanie w wielu zakładach pracy. Można do takiego filtra podłączyć do 3 maszyn.

Dla średnich i dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielenia pyłu lub wiór pochodzenia drzewnego od 5 do stu tysięcy m3/h. Takie urządzenie zbudowano z komór, wobec czego można je dowolnie rozbudować. Ma wiele zabezpieczeń technicznych, dlatego nie trzeba się obawiać, że mogłoby wywołać zagrożenie w miejscu pracy. Oferta wzbogacona jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, przeznaczone do tych miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczą wtedy pył z groźnych mieszanek powietrza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY