Struktura domu – na czym nie trzeba oszczędzać?

W ciągu ostatnich kilku lat w naszym kraju znacznie wzrosło budownictwo domów jednorodzinnych, coraz to więcej takich domów mieszkalnych budują deweloperzy, więcej też jest tego rodzaju inwestycji osób indywidualnych, jakie zlecają budowę domu wykwalifikowanej ekipie budowniczej. Jest to dopuszczalne z uwagi chociażby na fakt, że relatywnie taniej można wybudować prywatny dom w porównaniu do kupna gotowego już mieszkania w budynku wielorodzinnym w solidnej lokalizacji, głównie dotyczy to najogromniejszych miast naszego kraju.

Przed budową własnego domu na pewno najważniejszymi kwestiami będzie odszukanie trafnej działki pod nasza inwestycję oraz sprawdzenie, które projekty domów są dostępne – chodzi bezsprzecznie o projekty już gotowe, oferowane w katalogach.

Jeśli okaże się, iż dany projekt niezmiernie nam odpowiada, jednak nasze finanse są trochę za szczupłe dla zrealizowania oczywiście tej inwestycji, mamy do wyboru 3 wyjścia. Pierwszym będzie poszukanie rezerwy walutowej, aby jednakże zrealizować dany projekt, jako w najwyższym stopniu nam odpowiadający. Następne rozwiązanie to wybór innego projektu, takiego jaki będzie przedstawiał dom w niższej cenowo półce inwestycyjnej. Trzecia opcja to pozostanie przy wyłonionym na wstępie projekcie, niemniej jednak obniżenie kosztów budowy stworzonego przez nas domu.

Wybierając to trzecie wyjście trzeba jednak pamiętać, iż są kwestie, kiedy realizowana jest budowa domu, na jakich całkiem nie można oszczędzać – i tego powinniśmy bezwzględnie przestrzegać. Z pewnością nie należy oszczędzać na jakości fundamentów, a więc beton do ich wykonania powinien być należytej jakości, najodpowiedniej jest zamówić gotowy beton w wypróbowanej na rynku firmie.

Na niektórych szczegółach, jak ogroczenie na czas budowy wolno – więcej na bariery drogowe stalowe. Następna sprawa to ocieplenie obiektu – od tego będzie zależała termoenergetyczność domu, a w następstwie tego przyszłe rachunki za jego ogrzanie. Nie można oszczędzać też na jakości poszczególnych instalacji, a w następstwie tego wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej czy gazowej – to będzie stanowić o stworzonym przez nas bezpieczeństwie, jako przyszłych internautów inwestycji i sprawnym funkcjonowaniu domu jako całości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY