Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych wyrobów firmy Energoel

Nowoczesne piece jakie nadają się do użycia w branży przemysłowej a także w laboratoriach oferuje Energoel. Można je także zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych albo w zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Zaprezentowane piece nowej generacji zbudowane są z podzespołów o sporej jakości. Dlatego są niezawodne. Błyskawiczne wymieszanie metalu zapewnia jednorodność stopów, co ma znaczenie przy przetwarzaniu złomów metali. Każdy z piecy jest scharakteryzowany oraz podane są jego parametry techniczne. Pod adresem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można także skontrolować elementy z jakich piece są wykonane oraz wyposażenie.

Nowocześnie zaprojektowane piece indukcyjne, produkowane na bazie sprawdzonych technologii gwarantują niskie straty mocy, co zmniejszenia koszty wykorzystania, związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wdrożyła jest autorski system IPM , czyli EnergoEl. Pozwala on na maksymalne, automatyczne przystosowanie mocy pieca PDP do zmiennych warunków wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie użyciem hartowania indukcyjnego, a więc procesu służącego utwardzeniu powierzchni podzespołów ze stali oraz innych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To gwarantuje solidność powierzchni pieca, jego odporność na zużycie przy równoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Dodatkowo, wykwalifikowani inżynierowie wykonują modernizacje działających linii oraz stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece według nowszych projektów.

Specjaliści zajmują się naprawianiem podzespołów mechanicznych oraz wykonują modernizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcji. Zleceniodawcy są usatysfakcjonowani z usług naprawczych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwoli przystosować piec indukcyjny do wymaganych procesów. Dostępne urządzenia można rzeczywiście dostosować do procesów w wybranym zakładzie, co potwierdzą opublikowane dotychczas rekomendacje przedsiębiorców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY