Najważniejsze parametry, którymi powinien się charakteryzować dobry wideodomofon

W domach prywatnych coraz częściej zamiast tradycyjnych domofonów instaluje się wideodomofony. Nie ma się czemu dziwić, gdyż pod względem kosztów nie będzie to wychodzić jakoś bardzo drożej, a komfort używania wideodomofonu będzie znacznie wyższy. Ale wybranie dobrego wideodomofonu wcale nie jest łatwe, i trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Po pierwsze trzeba ustalić, czy dane urządzenie ma obsłużyć pojedynczą posesję, czy też dwie, z jedną bramą. W tym drugim przypadku świetnie się sprawdzi wideodomofon dwurodzinny, w którym pojedyncza jednostka zewnętrzna będzie przyłączona do dwóch zajmujących się sterowaniem.

W przypadku tych urządzeń bardzo ważna jest jakość wyświetlanego obrazu, a ta zależy od paru rzeczy. Po pierwsze dużą rolę odgrywają parametry kamery, tu bardzo się przydaje tryb pracy w podczerwieni a także diody do doświetlenia. Lecz to co rejestruje kamera należy gdzieś obejrzeć – czyli należy sprawdzić, jakimi parametrami dysponuje ekran.

Wideodomofon jednorodzinny w zależności od producenta może mieć ekran o przekątnej od kilku do czasem i jedenastu cali, na dużym widzi się większe szczegóły, lecz też trzeba się liczyć z wyższą ceną zakupu.

Moduły można ze sobą łączyć przy pomocy kabli lub sieci wi-fi. To drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze. Nie ma potrzeby wówczas ciągnąć przez całą posesję specjalnych kabli, a poza tym sieć daje możliwość włączenia do zestawu smartfonów. Tego typu możliwości między innymi posiada wideodomofon eura, bardzo popularny pośród klientów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY