Małe ozdoby, a duży efekt – zdecyduj się na lamele ścienne

Najistotniejsze w urządzaniu wnętrza swojego lokalu mieszkalnego są odcienie. Pierwszym elementem, od jakiego zaczynamy aranżację wystroju to barwy ścian. Oczywiście istotne są także akcesoria i wykończenie, na przykład lamele ścienne – więcej na producent lameli dębowych. Jest parę zestawów i możliwości, wszystko zależy od charakteru jaki ma oddawać dane pomieszczenie.

Salon w odcieniu przeważającej czerni nie musi w żadnym wypadku okazać się ponurym i ciemnym miejscem. Z pewnością na takie zestawienie barw ma obowiązek zdecydować się osoba odważna oraz lubiąca ryzyko. Zastosowanie takiej kolory w salonie bezbłędnie może kontrastować z innymi kolorami czy też oddzielając barwy zimne od ciepłych. Kolor czerni nadaje się jedynie do kolosalnych i jasnych pomieszczeń z należytym oświetleniem.

Ewidentnie do tego koloru niezbędne jest uzupełnienie jasnych barw. Mocne barwy sprawiają wrażenie przełamania bezbarwnych i nudnych mieszkalnych wnętrz, w następstwie tego czarny kolor tak bardzo dobrze współgra z bielą lub innymi jasnymi barwami. Na pewno tego typu zestawieni odcieni odda nowoczesny styl salonu. Zależnie od tego jaki mamy charakter, w taki sposób aranżujemy wnętrze swojego domu. Jeżeli użytkownik danego pomieszczenia charakteryzuje się pewnością siebie oraz powagą imponującym odcieniem do pomieszczenia okaże się szarość.

Paleta szarości jest niesłychanie duża począwszy od zimnych odcieni wpadający w szarość, kończąc na ciepłych szarościach wpadających w beż. Do salonu urządzonego w stylu współczesnym, o prostych przedmiotach i minimalizmie, bezbłędnie nadadzą się ściany w kolorze szarości. Współczesny salon w kolorze szarym nienagannie współgra z wieloma kolorami, jednak najbardziej odda wynik nowoczesności połączenie go z kolorem czerwonym. Jest to też odważne zestawienie barw w centralnym miejscu stworzonego przez nas domu jakim jest salon, niemniej jednak przy stosownych odcieniach może nadać wnętrzu przyjemny spokój.

To naturalnie dzięki dużej palecie barw odcieni zimnych i ciepłych możemy nadać pomieszczeniu pewne proporcje. Jeśli mamy mały salon właściwie dobrane odcienie pozwolą na stworzenie bardziej przestronnego oraz większego miejsca, przy udziale zrozumiałych oraz zimnych barw.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY